sıcaklık ve nem takip cihazı

OdsPlus Isı ve Nem Takip Cihazının Avantajları

Sıcaklık ve nem, çeşitli durumlarda zararlı olabilir. Yüksek nem oranı da düşük nem oranı da bazı sistemler üzerinde istenmeyen durumlar yaratabilir, cihazların çalışma performansını düşürebilir ve sağlığa zararlı sonuçlar elde edilebilir. Tıpkı nem gibi sıcaklık da uygun olmayan seviyelere geldiğinde zararlı olabiliyor. Bu yüzden de OdsPlus gibi teknolojiler ile ısı ve nem takibi gerçekleştiriliyor. Isı ve nem ölçer olarak bildiğimiz ya da sıcaklık ve nem kayıt cihazı olarak ifade edilen bu teknolojiler, hem sıcaklık ve nem ölçümü gerçekleştirir, hem de kayıt tutar. Bunun dışında ise çeşitli avantajları ile kullanım kolaylığı sağlar ve hayatı kolaylaştırır.

  • Dünya da bir ilk olan isteğe özel üretim ile tamamen sizin ihtiyaçlarına göre üretim yapıyoruz.
  • Özellikle hastane ve eczaneler için geliştirilmiş bir teknoloji olarak bu tür alanlarda söz konusu olan tüm ihtiyaca cevap verebilir ve gerekli hassasiyetlere sahip bir cihazdır.
  • OdsPlus, üstün teknolojisi ile dikkat çekiyor. Buna istinaden uzun bir garanti süresi söz konusudur. Hiçbir koşul ve şart aranmaksızın 3 yıl boyunca değişim garantisi ve 4 yıl da onarım garantisi ile toplam 7 yıl garanti vermektedir. Sıcaklık ve nem takip cihazı olarak bu özelliği ile de dünyada bir ilk olmayı başarıyor.
  • Sınırsız ve ücretsiz bir şekilde SMS, email ve sesli arama özelliği söz konusudur. Yani bu teknoloji için sadece bir kez satın alırken ödeme yaparsınız.
  • Mobil teknoloji ile bağdaştırılabiliyor olması ise sıcaklık ve nem kontrol cihazının en önemli özelliklerindendir. Tüm veriler sunucuda depolanır. 7/24 kesintisiz çalışır ve ekstra bir sunucu kurulumuna gereksinim oluşmaz. Bu durumda OdsPlus cihazını fişe takar ve anında mobil uygulama üzerinden anlık takip etmeye başlarsınız. Ayrıca buradan raporlara da göz atabilirsiniz.
  • Mobil uygulaması başlı başına bir avantajken, bu uygulama sayesinde minimum ve maksimum değer tanımlaması yapılabiliyor olması da önemli bir avantajıdır. Yani bu şekilde veri kayıt aralıklarını siz belirleyebilirsiniz.
  • Mobil uygulama üzerinden kullanıcı tanımlaması da yapılabilmektedir. kullanımında yapılan yetkilendirme ile her kullanıcı kendi bilgileri ile giriş yapıp kendisine tanımlanan cihazın verilerini inceleyebilir. Bu da çoklu ve pratik kullanım anlamına gelir.

Sıcaklık ve Nem Takip Sistemi

Isı ve Nem Takip Cihazı Nerelerde Kullanılır?

Isı ve nem miktarının kontrol altında tutulması, sürekli takip edilmesi, başta sağlık gerekçesi ile olmak üzere çeşitli sebeplerle gerekli olmaktadır. Bu yüzden de ısı ve nem ölçer kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Günümüzde pek çok farklı alanda sıcaklık ve nem kayıt cihazı kullanıldığını görüyoruz. Kullanım alanlarını kısaca listeleyebiliriz.

Devamını okumak için tıklayın
ısı ve nem ölçer

Neden Isı ve Nem Takibi Gerekli?

Isı ve nem takibi, başta sağlıklı bir ortamın yaratılması için gereklidir. Ancak konuya biraz daha profesyonel açıdan bakacak olursak, ameliyathane, sterilizasyon üniteleri, yoğun bakım üniteleri, sunucu odaları, arşiv odaları ve gıda depoları gibi çeşitli alanlarda ortamın ideal değerlere ulaşması, sürdürülebilirlik için önemlidir.

Devamını okumak için tıklayın
Tüm sorularınız ve detaylı bilgi almak için bizim ile