ısı ve nem ölçer

Neden Isı ve Nem Takibi Gerekli?

Isı ve nem takibi, başta sağlıklı bir ortamın yaratılması için gereklidir. Ancak konuya biraz daha profesyonel açıdan bakacak olursak, ameliyathane, sterilizasyon üniteleri, yoğun bakım üniteleri, sunucu odaları, arşiv odaları ve gıda depoları gibi çeşitli alanlarda ortamın ideal değerlere ulaşması, sürdürülebilirlik için önemlidir. Bir arşiv odasında ısı ve nem dengesi, belgelerin korunması için şarttır. Ameliyathanelerde ise ameliyat türüne göre belli sıcaklık ve nem değerleri sağlanmış olmalıdır. Üstelik bahsettiğimiz her ortam için farklı ısı ve nem değerleri söz konusu olacaktır. Kısacası nem takibi, her ortam için ayrıca ele alınması gereken önemli bir konu.

  • Isı ve nem ölçer kullanımı ameliyathanelerde, başarılı bir ameliyatın gerçekleştirilebilmesi için gereklidir.
  • Sağlıkta kalite sıcaklık ve nem takip sisteminin ameliyathanelerde kullanımı ile sınırlı bir konu değil. Kan dolapları, yeni doğan üniteleri, yoğun bakım üniteleri, sterilizasyon üniteleri sağlık alanında sıcaklık ve nem ölçere olan ihtiyacı ifade etmektedir.
  • Eczane için sıcaklık ve nem takip cihazı oldukça önemlidir. İlaçların doğru şekilde muhafaza edilmesi için önemli bir gerekliliktir.
  • Hastane için sıcaklık ve nem takip cihazları adeta olmazsa olmaz bir gerekliliktir. Diğer kullanım alanlarına karşın, sıcaklık ve nem kayıt cihazının en yaygın kullanımını hastanelerde görüyoruz. Çeşitli bölümlerde, çeşitli ünitelerde, çeşitli amaçlarla kullanılıyor ve farklı sıcaklık ve nem değerleri hedefleniyor.
  • Isı ve nem takibinin sağlık sektörü dışındaki kullanılma amaçlarından biri olarak sunucu odaları ele alınabilir. Sunucu odası sıcaklık ve nem takip sistemine ihtiyaç duyulan bir alandır. Burada verimli bir çalışmanın mümkün olması, yüksek performansın alınabilmesi için bu tür bir sistem tesis edilmelidir.
  • Sıcaklık ve nem kontrol cihazı kullanımının bir gereklilik olduğu alanlardan bir diğeri ise gıda depolarıdır. Gıdaların sağlıklı bir şekilde depolanabilmesi ve uzun ömürlü depolamanın mümkün olması için bu teknoloji verimli şekilde kullanılabilir.
  • Çamaşırhanelerde hem çamaşırların etkin bir şekilde temizlenmesi için hem de çalışanların sağlığının korunması için sıcaklık ve nem takip sistemi ile dengeli bir ortamın yaratılması gerekir. Bu ihtiyaç sebebi ile sistem bir gereklilik haline gelir.

Sıcaklık ve nem takip cihazı, hem daha sağlıklı bir ortamın yaratılması için hem de söz konusu alanda yürütülen faaliyete hizmet eden bir dengenin sağlanması için gereklidir. İdeal ısı ve nem dengesini elde etmek, bunu sürekli kontrol altında tutmak ve bu süreçte de teknolojiden maksimum düzeyde faydalanmak için OdsPlus ideal bir seçenek olacaktır.

Sıcaklık ve Nem Takip Sistemi

Isı ve Nem Takip Cihazı Nerelerde Kullanılır?

Isı ve nem miktarının kontrol altında tutulması, sürekli takip edilmesi, başta sağlık gerekçesi ile olmak üzere çeşitli sebeplerle gerekli olmaktadır. Bu yüzden de ısı ve nem ölçer kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Günümüzde pek çok farklı alanda sıcaklık ve nem kayıt cihazı kullanıldığını görüyoruz. Kullanım alanlarını kısaca listeleyebiliriz.

Devamını okumak için tıklayın
Sıcaklık ve Nem Takip

OdsPlus Isı ve Nem Takip Cihazının Avantajları

Sıcaklık ve nem, çeşitli durumlarda zararlı olabilir. Yüksek nem oranı da düşük nem oranı da bazı sistemler üzerinde istenmeyen durumlar yaratabilir, cihazların çalışma performansını düşürebilir ve sağlığa zararlı sonuçlar elde edilebilir. Tıpkı nem gibi sıcaklık da uygun olmayan seviyelere geldiğinde zararlı olabiliyor.

Devamını okumak için tıklayın
Tüm sorularınız ve detaylı bilgi almak için bizim ile