ısı ve nem takip cihazı, ısı nem ölçer

Isı ve Nem Takip Cihazı Nerelerde Kullanılır?

Isı ve nem miktarının kontrol altında tutulması, sürekli takip edilmesi, başta sağlık gerekçesi ile olmak üzere çeşitli sebeplerle gerekli olmaktadır. Bu yüzden de ısı ve nem ölçer kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Günümüzde pek çok farklı alanda sıcaklık ve nem kayıt cihazı kullanıldığını görüyoruz. Kullanım alanlarını kısaca listeleyebiliriz.

  • Sağlıkta kalite sıcaklık ve nem takip sistemi ile sağlanmaktadır. Ameliyathaneler, sıcaklık ve nem ölçer kullanımının zaruri olduğu alanlardan biridir. Ameliyathanelerde gerçekleştirilen ameliyata uygun olarak 18 – 26 derece arasında değişen sıcaklık ile %30 – 60 arasında değişen nem oranı sağlanabilir.
  • Eczane için sıcaklık ve nem takip cihazı önemli bir sistemdir. Burada ilaçların doğru bir şekilde depolanıp, sağlıklı bir şekilde sunulabilmesi için belli bir sıcaklığın ve nem oranının sağlanması gerekir.
  • Sunucu odası sıcaklık ve nem takip sisteminin gerekli olduğu bir diğer alandır. Burada verimli bir sistemin kurulması, yüksek performans elde edilmesi, ideal sıcaklık ve nem değerlerine bağlıdır.
  • Arşiv odaları sıcaklık ve nem takibinin olmazsa olmaz olduğu bir diğer alandır. Örneğin; hastane arşivlerinden söz edecek olursak, her ne kadar bilgisayarlı sistemler kurulsa da hala hasta dosyaları arşivde saklanıyor. Bu durumda bu belgelerin korunabilmesi sıcaklık ve nem takip sistemi ile mümkün olacaktır.
  • Gıdaların ideal ısı ve nem değerleri ile korunması ise uzun ömürlü ve sağlıklı depolanması anlamına gelir. Bu sebeple gıdalar türlerine uygun sıcaklık ve nem değerleri altında muhafaza edilmelidir.Sıcaklık ve nem takip cihazı bu sebeple tesis edilmesi gereken bir teknolojidir.
  • Kan dolapları, dondurucu ve çalkalayıcılar, ısı ve nem takip cihazlarının zorunlu olarak kullanıldığı alanları ifade eder. Hastanelerin pek çok farklı noktasında, pek çok farklı sebeple bu tür teknolojilere ihtiyaç duyulabiliyor. Kan dolapları gibi noktalar da yine sağlıklı bir ortamın oluşturulması için ısı ve nem takibine ihtiyaç duyar.
  • Pek çok farklı alanda kendisine yer edinen sıcaklık ve nem takip sistemi, yoğun bakım ünitelerinde de tesis ediliyor. Bu tür hassas noktaların, sıcaklık, nem ve benzeri pek çok özellik açısından dikkatle takip edilip, kontrol edilmesi gerekir.

OdsPlus ise spesifik özellikleri ile başarılı bir ısı ve nem takibi sağlarken, ideal şartları da tesis ediyor ve tüm bu süreci mobil olarak yönetme fırsatı veriyor. Teknolojinin etkin bir şekilde kullanımı, bu özel sistem ile mümkün…

ısı ve nem ölçer, sıcaklık ve nem takip

Neden Isı ve Nem Takibi Gerekli?

Isı ve nem takibi, başta sağlıklı bir ortamın yaratılması için gereklidir. Ancak konuya biraz daha profesyonel açıdan bakacak olursak, ameliyathane, sterilizasyon üniteleri, yoğun bakım üniteleri, sunucu odaları, arşiv odaları ve gıda depoları gibi çeşitli alanlarda ortamın ideal değerlere ulaşması, sürdürülebilirlik için önemlidir.

Devamını okumak için tıklayın
Eczane ısı ölçer, ısı ve nem takip, ısı nem ölçer

OdsPlus Isı ve Nem Takip Cihazının Avantajları

Sıcaklık ve nem, çeşitli durumlarda zararlı olabilir. Yüksek nem oranı da düşük nem oranı da bazı sistemler üzerinde istenmeyen durumlar yaratabilir, cihazların çalışma performansını düşürebilir ve sağlığa zararlı sonuçlar elde edilebilir. Tıpkı nem gibi sıcaklık da uygun olmayan seviyelere geldiğinde zararlı olabiliyor.

Devamını okumak için tıklayın
Tüm sorularınız ve detaylı bilgi almak için bizim ile